Autimo CZ

Tiskárny

Doporučené tiskárny pro tisk TP, TO a VTO

Pro zpracování tiskopisů technických průkazů (dále jen TP), technických osvědčení (dále jen TO) a jejich výpisů (dále jen VTO) výpočetní technikou je především z důvodů použitého specifického papíru a stálosti na tento materiál vytištěné informace nutno jednoznačně použít jehličkovou tiskárnu. Vzhledem k požadované kvalitě tisku kladené na tyto důležité dokumenty je doporučena tiskárna 24 jehličková.

Obecně lze říci že tiskárny s vodorovnou tiskovou plochou (průchod papíru bez ohýbání) jsou praktičtější a většinou umožňují tisk jak z podavače pro zrychlení běžného provozu, tak i ruční zakládání zepředu vhodné pro tisk na různý tiskový materiál (od kartiček VTO až například po specifické vícevrstevné štítky EMS). Pokud ovšem tisknete pouze TP bohatě Vám postačí levnější tiskárny s klasickou svislou tiskovou plochou.

Díky dlouhodobým dobrým zkušenostem s tiskárnami značky EPSON jsou konkrétní modely vybrány právě ze sortimentu této značky. Tiskárny EPSON jsou, mimo jiné, v oblasti jehličkových tiskáren standardem. Své 24 jehličkové tiskárny EPSON typově značí jako řadu LQ.

EPSON LQ-300+

EPSON LQ-300+ Pro slabý provoz, kdy je tiskárna převážně vyhrazena pro tisk několika TP denně a pro osobní použití.
Je připojitelná přes paralelní i USB rozhraní, volitelně s podavačem na 50 listů, 1+3 kopie u vícevrstvého papíru.

EPSON LQ-580

EPSON LQ-580 Pro střední provoz, kdy je tiskárna převážně vyhrazena pro tisk až několika desítek TP denně a případně také pro tisk faktur či různých soupisek.
Volitelně s podavačem na až 150 listů, vyšší rychlost tisku, 1+4 kopie u vícevrstvého papíru.

EPSON LQ-630

EPSON LQ-630 Pro slabý provoz, kdy je tiskárna vyhrazena převážně pro tisk až několika TP, TO a především k nim patřícím VTO denně a pro osobní použití.
Je připojitelná přes paralelní i USB rozhraní, pouze ruční zakládání papíru, vyšší rychlost tisku, velmi kompaktní, tisk na plocho, čili přímý průchod papíru tiskárnou bez ohýbání a pohodlný tisk i na papír malých rozměrů, 1+3 kopie u vícevrstvého papíru.

EPSON LQ-680/LQ-680 Pro

EPSON LQ-680 Pro střední provoz, kdy je tiskárna převážně vyhrazena pro tisk až několika desítek TP, TO a především k nim patřícím VTO denně a případně také pro tisk faktur, různých soupisek a štítků.
Volitelně až 2 podavače na 150 a 50 listů, vyšší rychlost tisku, širší tiskový válec, tisk na plocho, čili přímý průchod papíru tiskárnou bez ohýbání a pohodlný tisk i na papír malých rozměrů, 1+5 kopií u vícevrstvého papíru.
LQ-680 Pro navíc obsahuje automatické nastavení mezery válce. To je výhodné pokud tisknete střídavě na různě silný materiál.

Shrnutí
Potřebujete-li tisknout TO a tím nutně i VTO, pak vybírejte mezi LQ-630, LQ-680 a LQ-680 Pro. Tisknete-li pouze TP vybírejte mezi LQ-300+ a LQ-580. Jste-li nároční a tisknete-li více a často na různé druhy papíru, pak bude nejlepší volbou LQ-680 Pro.
K tiskárnám doporučujeme pořízení podavače papíru na volné listy.
Více informací k jednotlivým modelům naleznete na webových stránkách společnosti EPSON.

Na začátek stránky


Autimo CZ s. r. o. © 2009